Bezpečnostné opatrenia na zamedzenie šírenia koronavírusu

Bezpečnostné opatrenia na zamedzenie šírenia koronavírusu
Milí zákazníci, radi by sme vás informovali o všetkých bezpečnostných opatreniach, ktoré sme počas mimoriadnej situácie zaviedli na našich predajniach. Prvá informácia o novom koronavíruse na Slovensku prišla v piatok – 6.3.2020 a naše družstvo sa tejto téme začalo ihneď intenzívne venovať. Vedenie vypracovalo krízový plán, ako čo najlepšie chrániť zdravie zamestnancov a zákazníkov predajní.

Zamestnanci pravidelne dezinfikujú podlahy, zariadenie, nákupné vozíky či košíky a kľučky, s ktorými zákazníci prichádzajú do bezprostredného kontaktu. Koncom minulého týždňa sme zaviedli aj profesionálnu dezinfekciu prostredníctvom dodávateľských firiem. Dezinfekcia prebehla už na 3 predajniach a bude pokračovať postupne na všetkých 160 prevádzkach. K ochrane zamestnancov sme pristúpili formou poskytnutého vitamínového a antibakteriálneho balíčka a ochranných rúšok.

Vyhlásenie mimoriadnej situácie na Slovensku viedlo k prísnejším opatreniam. Od 16.3.2020 až do odvolania sme upravili otváracie hodiny na všetkých predajniach. Počas pracovného týždňa sú predajne otvorené v skrátenom režime, supermarkety najpozdejšie do 17:30 až 18:00 a predajne potravín najpozdejšie do 16:30 až 17:00 – podľa lokality a veľkosti predajne. V sobotu sú supermarkety otvorené do 12:00 a predajne potravín najpozdejšie do 11:00. V nedeľu sú všetky predajne zatvorené. „Naši zamestnanci prechádzajú náročnou skúškou, na ktorú sa nebolo možné pripraviť. Za ich tvrdú prácu a obetavosť im veľmi ďakujeme. Zásobovanie obyvateľov potravinami v mimoriadnej situácii je našou profesionálnou aj ľudskou povinnosťou a prostredníctvom skrátených otváracích hodín zabezpečíme našim zamestnancom potrebný oddych v tomto náročnom období,“ poznamenal náš pán predseda predstavenstva, Ing. Jozef Vahančík.

Počas vyhlásenej mimoriadnej situácie sme naďalej hľadali spôsoby ako uchrániť našich zamestnancov pred nakazením novým koronavírusom. Všetci zamestnanci používajú pri práci ochranné rukavice, aby sa chránili pred prenosom nákazy. Z dôvodu nedostatku ochranných rúšok či respirátorov na trhu bola nutná improvizácia. Počas jedného víkendu ušili miestne krajčírky a dobrovoľníčky ochranné rúška pre všetkých 1065 zamestnancov družstva. Po distribúcii rúšok na predajne sme začali od zákazníkov vyžadovať počas nakupovania ochranu tváre prostredníctvom rúška alebo inej alternatívy. Zároveň sú zákazníci upozorňovaní, aby dodržiavali odstup a pri nákupe využívali jednorazové rukavice. Od 24.3. začíname s distribúciou profesionálnych rúšok z certifikovanej textílie, ktorej priepustnosť baktérií v suchom prostredí je 0%. Rúška sú po dezinfekcii vhodné na viac použití a budú dostupné pre všetkých našich zamestnancov.

Aktuálne na predajniach zavádzame ochranný systém pre pokladníčky formou ochranných plexiskiel na pokladničných pultoch. „Záleží nám na bezpečí našich pokladníčok a aj zákazníkov, a tak sme s montážou na vybraných predajniach začali už 19.3.2020. Do konca týždňa budú plexisklá namontované na 25 predajniach s najväčšou frekvenciou zákazníkov,“ dodáva Ing. Jozef Vahančík.

Chceme tu byť pre vás čo najdlhšie, a tak chráňte seba aj nás. Nakupujte zodpovedne.

ĎAKUJEME. 

Späť