COOP Jednota Krupina oslavuje 70 rokov

COOP Jednota Krupina, spotrebné družstvo v roku 2023 oslavuje svoje 70. výročie vzniku. Podnik vznikol ešte vo februári 1953 pod názvom ľudové spotrebné družstvo Jednota, ktoré nadviazalo na dlhoročnú tradíciu ľudových a potravných spolkov.

V priebehu siedmych dekád čelilo družstvo mnohým výzvam - od rajonizácie a obmedzenia činnosti, cez normalizáciu až po príchod zahraničných reťazcov spojeným s liberalizáciou trhu.

COOP Jednota Krupina je dynamicky sa rozvíjajúca obchodná spoločnosť. Aktuálne je obratovo najsilnejším regionálnym družstvom. Skoro každé desiate euro minuté v Coop Jednote na Slovensku skončí v jednej z pokladní COOP Jednota Krupina. Ide teda o takmer 10 % - ný podiel na obrate celej skupiny. Družstvo sa pravidelne umiestňuje aj v rebríčku 20-tich najsilnejších maloobchodných podnikov na Slovensku. Neodmysliteľnou súčasťou jej úspešného príbehu sú zamestnanci, ktorí sa dennodenne starajú o komfort zákazníkov. Dnes tvorí pracovný kolektív COOP Jednoty Krupina takmer 1050 zamestnancov. Aj vďaka nim z ľudového spotrebného družstva v priebehu siedmych dekád vyrástol významný maloobchodný predajca, ktorý v srdci Slovenska denne zabezpečuje dostupnosť tovarov pre viac ako pol milióna obyvateľov.


Vyhľadajte si najbližšiu predajňu regionálneho družstva COOP Jednota Krupina s otváracou dobou na www.coopka.sk/predajne.


COOP Jednota Krupina v súčasnosti pôsobí v 11 okresoch Slovenska kde prevádzkuje 105 predajní formátu POTRAVINY a 52 predajní formátu SUPERMARKET. V rámci svojho regiónu patrí družstvo k najvýznamnejším zamestnávateľom a z hľadiska maloobchodného obratu je najsilnejším družstvo skupiny COOP Jednota.

Úspechy nášho družstva ovplyvňujete najmä vy, naši zákazníci. Ďakujeme vám za dlhoročnú prejavenú dôveru a tešíme sa na ďalšie stretnutie na predajni. 

Späť