Dar pre urgentný príjem v Banskej Bystrici

Dar pre urgentný príjem v Banskej Bystrici
Bystrický urgentný príjem má nový videobronchoskop. Tento prístroj pomáha lekárom pri rýchlej diagnostike pacienta, ktorý má problémy s dýchaním.

Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská Bystrica prednedávnom spustila prvý urgentný príjem II. typu na Slovensku, ktorý vyžaduje presne špecifické usporiadanie, technické vybavenie či personálne zabezpečenie.

Nám sa spolu s nadáciou COOP Jednota podarilo technické vybavenie na bystrickom urgentnom príjme vylepšiť. V piatok, 22.2.2019 sme Fakultnej nemocnici s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská Bystrica  darovali symbolický šek v hodnote 11 988€ na nový flexibilný videobronchoskop. Tento prístroj obsahuje tenkú flexibilnú sondu, na ktorej konci je kamera a zavedie sa pacientovi cez dýchaciu trubicu do pľúc a priedušiek. Lekár tak vie okamžite zistiť príčinu problému, ktorou môže byť prítomnosť cudzieho telesa, zápalu alebo nádoru.

Banskobystrickú fakultnú nemocnicu podporujeme už od roku 2012. Za uplynulé roky sme nemocnici zabezpečili nové pôrodné lôžko, injekčné dávkovače, nefroskop, polohovateľné postele a transportný vozík.

Späť