Darovali sme 45 tisíc respirátorov

Darovali sme 45 tisíc respirátorov
Počas mesiacov február a marec 2021 sme zabezpečili 45 tisíc respirátorov najohrozenejším skupinám v regiónoch našej pôsobnosti.

Aj my v COOP Jednote Krupina si uvedomujeme vážnosť aktuálnej pandemickej situácie a iniciatívne sa podieľame na pomoci rôznym ohrozeným skupinám obyvateľov. Od februára aktívne zabezpečujeme respirátory pre najohrozenejšie skupiny obyvateľov v našom regióne. 

Svetielko nádeje

V rámci spolupráce so Svetielkom nádeje sme zabezpečili respirátory pre všetkých zamestnancov Svetielka nádeje a pre Oddelenie detskej onkológie v Banskej Bystrici. 

Úsmev ako dar - Pobočka BB

Banskobystrická pobočka Úsmev ako dar pomáha rodinám v núdzi. Respirátory sme darovali 19 rodinám, s ktorými spolupracujú a sú aktuálne v najkritickejšej situácii. 

Zariadenia pre seniorov

Nezabúdame ani na klientov a zamestnancov zariadení pre seniorov. Respirátory sme odovzdali aj do 3 zariadení pre seniorov v Krupine a do zariadenia pre seniorov v Zvolenskej Slatine. 

Obyvatelia Krupiny nad 60 rokov

V spolupráci s primátorom mesta Krupina sme zabezpečili respirátory pre všetkých obyvateľov starších ako 60 rokov.

Členovia družstva COOP Jednota Krupina 

Respirátory sme poskytli aj všetkým viac ako 2 tisíc členom družstva COOP Jednota Krupina. 

„Pandémia so sebou prináša nielen nákazu, ale aj smútok, hnev a rozdielne názory. Keďže si uvedomujeme vážnosť nepriaznivej situácie, snažíme sa pomáhať a upozorňovať, že spolupatričnosť je v tejto dobe veľmi dôležitá. Sme radi, že počas dvoch mesiacoch sa nám podarilo odovzdať viac ako 45 tisíc respirátorov či už členom nášho družstva alebo ohrozeným skupinám obyvateľov. Samozrejme, nezabúdame ani na všetkých 1048 zamestnancov družstva, ktorým sme už poskytli viac 52 tisíc respirátorov v rámci nevyhnutných ochranných pracovných pomôcok,“ doplnil Jozef Vahančík, predseda predstavenstva.

Späť