Získajte k nákupu desiatový box od Galbani

Získajte k nákupu desiatový box od Galbani
Nakúpte Mascarpone od Galbani a dostaňte desiatový box ZADARMO

Desiatový box od Galbani k nákupu 

Tradičné talianske Tiramisu, nadýchané cheesecaky, domáce šišky, ale aj nepečené koláče s lahodnými krémami. Mascarpone je obľúbeným krémovým syrom, ktorý prenikol do našej kuchyne a stal sa súčasťou tradičných aj (ne)tradičných receptov. Neodolateľne jemný syr Mascarpone od Galbani sa vyrába podľa tradičnej talianskej receptúry a svojou krémovou štruktúrou je priam stvorený na vaše pečené aj nepečené kúzla.

Nakúpte v predajniach COOP Jednota Krupina aspoň 2 ks Galbani Mascarpone 250 g a získajte k nákupu praktický DESIATOVÝ BOX s príborom, s ktorým si môžete vychutnať váš obľúbený syr Mascarpone, ale aj iné dobroty kdekoľvek. 

Akcia platí vo všetkých predajniach COOP Jednota Krupina od 18.10.2023 až do rozdania zásob darčekov na predajni.

Vyhľadajte si najbližšiu predajňu COOP Jednota Krupina vo vašom okolí

Zaujímavosti o Mascarpone

  • Mascarpone má svoj pôvod v talianskom regióne Lombardia. Jeho názov je odvodený od slova "Mascherpa," ktoré je v miestnom dialekte označením pre syr Ricotta.
  • Základným rozdielom medzi krémovými syrmi Mascarpone a Ricottou je príprava. Zatiaľ čo, mascarpone sa vyrába zo sladkej smotany s pôsobením kyseliny citrónovej, prípadne kyseliny vínnej, syr Ricotta sa vyrába zo plnotučnej mliečnej srvátky, ktorá vzniká pri výrobe syrov. Výrazne sa odlišujú aj množstvom tuku - v prípade Mascarpone je obsah tuku 35 až 45 %, zatiaľ čo Ricotta obsahuje do 13 %.
  • Vďaka svojej krémovej textúre a jemnej chuti môžeme pri receptoch Mascarpone použiť aj ako náhradu masla alebo smotany.  
  • Okrem dezertov sa Mascarpone hodí aj na prípravu slaných pokrmov - napríklad ako náplň do cestovín, ale aj ako nátierka na toasty.
  • Tip na (ne)tradičný recept: Vyskúšajte Šišky s malinovým krémom a slaným karamelom
Späť