Google Pay v COOP Jednote Krupina

Google Pay v COOP Jednote Krupina
Platba mobilným telefónom už nie je budúcnosť. Zaplatiť za nákup môžete smartfónom na všetkých predajniach COOP Jednota Krupina. Google Pay je jednoduchý a bezpečný spôsob bezkontaktného platenia.

Čo je to Google Pay?

Google Pay je spôsob bezkontaktnej platby výhradne cez smartfón, ideálne s takým, ktorý podporuje operačný systém Android a disponuje NFC čipom. NFC čipy sú priamo zabudované vo vašom telefóne, alebo existuje možnosť dokúpiť si NFC tag, ktorý si jednoducho prilepíte na telefón. V prípade, že Váš smartfón spĺňa všetky podmienky, stačí si už len stiahnuť samotnú aplikáciu Google Pay a nahrať platobné karty, ktorými chcete platiť.

Ako zaplatím so smartfónom?

Platba ja rovnaká ako pri bezkontaktnej platbe kartou. Jednoducho priložíte smartfón k terminálu a zaplatíte za svoj nákup.

Je to bezpečné?

Podmienkou využívania Google Pay je aj aktivácia bezpečnostných prvkov v smartfóne ako odtlačok prsta, PIN kód či blokovanie pomocou obrazca na mriežke. Tieto prvky slúžia ako zabezpečenie vašich kariet a ochrana pred neželanými platbami.  Pri platbách do 20€ nie je potrebné telefón odomykať, avšak pri platbe nad 20€ je nutné telefón odomknúť s už spomínaným bezpečnostným prvkom. PIN kód na termináli už nie je nutné zadávať.

Aké platobné karty Google Pay podporuje?

Do Google Pay je možné nahrať akékoľvek debetné a kreditné karty VISA a Mastercard. V súčasnosti je možné využívať karty nasledovných bánk: VÚB BANKA365 today’s bank, J&T Banka, mBank, Poštová banka a Slovenská sporiteľňa.

Späť