Podporujeme Svetielko nádeje

Podporujeme Svetielko nádeje
SVETIELKO NÁDEJE je občianske združenie zamerané na zlepšovanie a skvalitňovanie života detí a mladistvých s onkologickým alebo iným vážnym ochorením a ich rodín. Víziou občianskeho združenia je, aby bola všetkým deťom a rodinám na Slovensku poskytnutá všetka a tá najlepšia pomoc a podpora, ktorú potrebujú pri zvládaní závažného najmä onkologického ochorenia dieťaťa. Svetielko nádeje sa usiluje napĺňať túto víziu najmä v súčinnosti s Detskou fakultnou nemocnicou s poliklinikou v Banskej Bystrici a špeciálne s jej detským onkologickým oddelením. Aj my v COOP Jednote Krupina sme sa rozhodli pomôcť malým hrdinom prostredníctvom Svetielka nádeje.

Darčeky pre malých hrdinov

V utorok, 30.6.2020 sme odovzdali Svetielku nádeje 22 darčekových balíčkov pre malých hrdinov na oddelení detskej onkológie v Banskej Bystrici. Detičky sa potešili zdravým maškrtám, desiatovým boxom, stavebniciam Lego a nálepkovým albumom. Sme radi, že sa nám podarilo vyčariť úsmev na tvárach malých bojovníkov, ktorí prechádzajú náročnou skúškou života.

Spoluprácu so Svetielkom nádeje sme zahájali už začiatkom roka 2020, kedy sme občianskemu združeniu poskytli finančnú pomoc 1 000€. Zároveň sme Svetielku nádeje prisľúbili darčekové balíčky pre malých veľkých bojovníkov na oddelení detskej onkológie v Banskej Bystrici. Keďže korona kríza naše aktivity pozastavila a my sme nechceli ohroziť malých pacientov, museli sme odovzdanie darčekov odložiť. Sme radi, že aj keď s oneskorením, ale o to väčším nadšením sme balíčky Svetielku nádeje odozvdali a malých hrdinov potešili. 

 

Späť