Zdravá chladnička pre deti Svetielka Nádeje

Zdravá chladnička pre deti Svetielka Nádeje
Zdravá chladnička pre deti je projektom OZ Svetielko Nádeje, ktorý zabezpečuje pravidelnú stravu všetkým malým hrdinom a ich rodičom na detskej onkológii v Banskej Bystrici.

COOP Jednota Krupina aj tento rok podporila projekt Zdravá chladnička OZ Svetielko nádeje, ktorý je zameraný na zabezpečenie pestrej stravy pre rodičov a najmä pacientov na Klinike pediatrickej onkológie a hematológie SZU pri Detskej Fakultnej Nemocnici s poliklinikou v Banskej Bystrici. Detskí pacienti nájdu v zdravej chladničke ponuku mliečnych nápojov, dezertov, jogurtov a syrov, ktoré boli odobrené výživovými poradkyňami Svetielka Nádeje. Svetielko Nádeje prostredníctvom projektu zabezpečuje nielen dopĺňanie týchto chladničiek, ale aj výživové poradenstvo, konzultácie a edukáciu pre rodičov a pacientov podstupujúcich liečbu. Deti tak majú počas celého priebehu trvania liečby zabezpečenú individuálnu nutričnú starostlivosť a pestrý jedálniček v súlade s ich liečbou.

Počas predchádzajúcich mesiacov sme v spolupráci s občianskym združením mali príležitosť naplniť Zdravú chladničku hneď trikrát. Mliečne produkty COOP Jednoty sa tak stali súčasťou desiaty a olovrantov malých hrdinov, ktorým v ich statočnom boji všetci držíme palce.

OZ Svetielko nádeje

Svetielko nádeje je občianske združenie zamerané na zlepšovanie a skvalitňovanie života detí a mladistvých s onkologickým alebo iným vážnym ochorením. Svojou aktivitou prispieva k skvalitneniu lekárskych služieb pre pacientov v spádovej oblasti Stredného Slovenska. Taktiež pozitívne vplýva na verejnú mienku a šíri osvetu prevencie a zabezpečenia prostredia porozumenia a pomoci pre malých pacientov a ich rodiny.

COOP Jednota Krupina sa dlhodobo angažuje v podpore projektov lokálnych komunít a v zlepšovaní zdravotnej starostlivosti pre pacientov v stredoslovenskom regióne. V rámci pomoci detským pacientom sme dlhodobým partnerom OZ Svetielko nádeje.

POMÁHAME VÁM RADI

 

 

 

Späť