Daniela Micháliková

Daniela Micháliková
Moje meno je Daniela Micháliková a v supermarkete COOP Jednota vo Zvolenskej Slatine som povedzme, ešte nováčik. Po skončení štúdia som si nevedela dlhší čas nájsť prácu, až kým sa mi nenaskytla príležitosť nastúpiť na voľné pracovne miesto do COOP Jednoty Krupina. Túto príležitosť som ihneď prijala. V spotrebnom družstve pracuje aj moja mamina už 19 rokov. Aj jej pôsobenie na predajni ma motivovalo k práci v COOP Jednote Krupina a vďaka jej povzbudivým slovám a malému školeniu som nastúpila o čosi pokojnejšia z novej príležitosti v mojom pracovnom živote.

Práca na predajni

V supermarkete vo Zvolenskej Slatine pracujem tretí rok na pozícii predavačka, pokladníčka. Časom, keď si to situácia vyžadovala som sa zaučila aj za obslužný mäsový pult. Spočiatku som na túto pozíciu nechcela ísť, pretože som sa bála či zvládnem také množstvo výrobkov a kódov, no predovšetkým som však mala rešpekt pred krájaním na stroji. Napriek tomu som sa to vďaka mojim nápomocným kolegyniam rýchlo naučila a dnes bez problémov obslúžim zákazníkov aj za mäsovým pultom.

Práca v obchode má mnoho podôb. Niekedy je úsmevná a zábavná, niekedy je však aj veľmi náročná. Každý deň v supermarkete je iný a vždy niečím zaujímavý. Jedna z vecí, ktoré ma na tejto práci bavia je byť v kontakte so zákazníkmi. Každý zákazník, ktorý do predajne vstúpi je jedinečný a má rozdielne požiadavky. Počas mojich odpracovaných rokov som, samozrejme, zažila aj neľahké situácie a rozdielne názory. Som však veľmi rada, že práve tých úsmevných a milých situácii so zákazníkmi som zažila viac. Jednou zo zábavných príhod, na ktoré rada spomínam je pán, ktorý prišiel ku pokladni a vyložil mi na pás ovocie rozdelené v sáčkoch a ku každému jednému mi milo povedal: „Pani predavačka, mám 5 banánov, 5 jabĺk, 3 mrkvy a 6 paradajok.“ Pre ľudí, ktorí nepracujú v obchode to možno nie je vtipná príhoda, ale pre nás v predajni určite áno.

Na práci v supermarkete ma tiež baví vykladanie tovaru, nech už ide o akýkoľvek regál. Páči sa mi, keď je regál pekne vyložený, plný a pôsobí čisto. Zákazníci si tak môžu vybrať zo širokého sortimentu, ktorý ponúkame a určite je to pekné aj po vizuálnej stránke. 
Moje kolegyne sú taktiež jeden z dôvodov prečo ma práca v supermarkete vo Zvolenskej Slatine baví. V našom kolektíve som jednou z najmladších. Napriek tomu si myslím, že som si s každou jednou veľmi dobre sadla a vždy si máme čo povedať. Je pre mňa veľmi vzácne, že sa vieme spolu super zasmiať, zabaviť a keď je treba, vždy si ochotne pomôžeme a podržíme sa či v pracovných alebo súkromných situáciách. Je dôležité, aby bol v práci takýto skvelý kolektív, pretože keď vládnu dobrá nálada a vzťahy, aj práca viac baví.

      

COOP Jednota Krupina 

Program benefitov, ktoré nám COOP Jednota Krupina  ako zamestnávateľ ponúka vnímam ako obrovské plus. Môžeme si ísť oddýchnuť do wellness centier, napríklad na jeden deň, kde môžeme využiť masáže, bazény alebo vírivky. Páči sa mi aj možnosť absolvovať kúpeľné pobyty v Dudinciach alebo v Rajeckých Tepliciach, kde sa dá ísť až na týždeň, a tak máme možnosť dokonale si oddýchnuť a načerpať novú energiu na ďalšie dni v práci. Ďalšími ponúkanými benefitmi sú napríklad návštevy divadiel a firemný večierok, ktorého som sa jeden rok zúčastnila a veľmi dobre som sa zabavila. V neposlednom rade by som chcela spomenúť možnosť spoznávať Slovensko a iné krajiny, do ktorých môžeme vďaka COOP Jednote Krupina vycestovať. Týchto výletov som zatiaľ nemala možnosť zúčastniť sa, ale z rozprávania mojich kolegýň a maminy, ktoré už boli v rôznych krajinách, sa mi to veľmi páči a teším sa, keď sa nejakej exkurzie alebo výletu budem môcť zúčastniť aj ja, keďže posledné mesiace som si veľmi obľúbila turistiku a navštevovanie zaujímavých miest na Slovensku. 

"Pamätám si ten okamih, keď mi prišli na pohovor dve mladé dievčatá, ktoré v našej predajni nakupovali už od detstva, boli to Barborka a Danielka. Dadka bola tichšia, menej rozprávala a pôsobila ustráchane. Sľúbila som im, že ich zoberiem obidve, pretože som chcela omladiť kolektív. Jednu som potrebovala hneď a druhú až o mesiac, kým uplynie výpovedná letoha kolegyni, ktorá sa rozhodla zmeniť zamestnanie. Dadka bola tá, ktorá čakala mesiac, kým nastúpi na svoje miesto. Do práce však prišla perfektne pripravená, zrejme od maminy, ktorá pracuje v supermarkete COOP Jednota vo Zvolene. Dadka je naše slniečko. Vždy je usmiata, prívetivá a už sa jej aj rozviazal jazýček a je aj veľmi komunikatívna. Nadobudla istotu, je veľmi obľúbená a taktiež je zjavné, že ju práca baví. Rastie aj po profesionálnej stránke, rotuje vo všetkých činnostiach, ktoré si vyžadujú chod predajne. Blokuje v pokladni, obslúži zákazníkov za mäsoúsekom, stará sa o svoj zverený úsek, hygienu predajne či zastupovanie. Dnes viem, že som sa rozhodla správne, že som dala šancu mladým dievčatám, ktoré si obľúbili zákazníci aj kolektív predajne," hovorí Štefánia Chriašteľová, vedúca supermarketu vo Zvolenskej Slatine. 

     

 

Späť