Soňa Martincová

Soňa Martincová
Moje meno je Soňa a pracujem ako vedúca supermarketu COOP Jednota v Banskej Bystrici – Podlavice na Povstaleckej 32. V obchode pracujem už od roka 1994 a vystriedala som všetky pracovné pozície. Pracovala som za obslužným pultom, ako predavačka aj pokladníčka a neskôr som sa vypracovala na zástupkyňu vedúcej predajne. Od roka 2003 pracujem v COOP Jednote Krupina ako vedúca supermarketu. Už ako dieťa som sa rada hrávala na predavačku. Napriek tomu, že som vyučená mechanička elektronických zariadení, v roku 1994 ma zavialo do obchodu a neľutujem to, pretože som sa tu naozaj našla.

Práca na predajni 

Počas mojej kariéry som pracovala v rôznych predajniach potravín, či už menších alebo väčších, ale vždy som snívala o krásnej veľkej mliečnej vitríne. Som zaťažená na mliečny úsek a veľmi sa mi páči, keď je pekne vyložený a dostatočne široký, najlepšie na celú stenu predajne. Teraz takú vitrínu v supermarkete mám a som z nej nadšená.

V supermarkete v Banskej Bystrici vediem 17 - členný pracovný kolektív. Dobrý kolektív si musíte vybudovať. Je dôležité mať spolupracovníkov, na ktorých sa môžete spoľahnúť a som rada, že práve také kolegyne mám už veľa rokov. Nemôžem zabudnúť na podporu a dobrú spoluprácu s vedením, potom práca naozaj baví.

Počas 27 rokov v obchode som zažila pekné aj náročné chvíle. V práci strávime pol nášho života a každý by ho mal prežiť plnohodnotne. Napriek tomu, že som si na predajni prešla rôznymi situáciami, kedy bolo treba rozhodovať a riešiť problémy, práca ma veľmi baví a napĺňa. Každý deň je iný a práca v obchode je veľmi pestrá, čo sa mi veľmi páči. Keďže som znamenie kozorožec, v tomto zamestnaní som sa naozaj našla a idem si za svojimi cieľmi až kým ich nedosiahnem. Popri práci však nezabúdam ani na seba a rada si doprajem aktívny oddych pri joge, turistike, pri mori a v zime mi veľmi učarovali bežky. Je dôležité načerpať energiu a dobrú náladu, ktorú môžeme ďalej rozdávať našim zákazníkom.

  

COOP Jednota Krupina

Prácu v COOP Jednote Krupina odporúčam všetkým najmä kvôli programu benefitov, ale hlavne mladým, ktorí majú možnosť kariérne rásť. Aj ja som sa časom a skúsenosťami vypracovala na vedúcu tohto supermarketu. Počas 18 rokov v COOP Jednote Krupina pravidelne absolvujem školenia, vďaka ktorým sa posúvam ďalej. COOP Jednota Krupina je stabilný zamestnávateľ, ktorý sa o nás veľmi dobre stará a v prípade potreby vždy pomôže. Aj vďaka tomuto spotrebnému družstvu som navštívila miesta a zažila krásne zážitky, na ktoré určite nikdy nezabudnem. Spolu s kolegyňami z predajní sme spoznávali Slovensko, či už turistickými výletmi alebo návštevami hradov a zámkov. Navštívili sme však aj zahraničie a videla som Rím, Paríž, Pobaltie a splnil sa mi sen, keď sme s ďalšími 18 vedúcimi navštívili potravinársku výstavu v Dubaji. Ako som už spomínala, popri práci je dôležité aj načerpať novú energiu a som rada, že v rámci programu benefitov môžeme absolvovať liečebné a rekreačné pobyty v rôznych wellness centrách. Najradšej navštevujem Dudince a Rajecké Teplice, kde si vždy úžasne oddýchnem. Pre mňa ako aktívne žijúcu ženu je veľkou odmenou aj dovolenkový a vianočný plat, ktorý u mnohých zamestnávateľov nie je samozrejmosťou a som rada, že tieto finančné prostriedky viem využiť na moje koníčky.

„Vedúca Soňa Martincová je „môj káder“. Už pred 18 rokmi som ju nahovoril, aby sa spolu s predajňou, ktorú sme získali do prenájmu, stala aj ona súčasťou COOP Jednoty Krupina. Dnes môžem povedať, že to bol dobrý ťah. Soňa patrí medzi naše špičkové vedúce, s ktorou si aj ja niekedy konzultujem a overujem z praxe moje pohľady na prevádzku predajne,“ hovorí Jozef Vahančík, predseda predstavenstva COOP Jednota Krupina.

 

 

Späť